Stokta

Seçme Pastırma 120 G

22.00

Feyz Çiftliğinden Pastırma, çiğ etin baharatlanarak ve tuzlanarak kurutulması ile yapılan bir et ürünüdür. En eski Türk yiyeceklerinden biri olan pastırma, lezzeti ve baharat aroması ile dünya mutfağında da kendine yer edinmiştir.

Açıklama

Pastırma, çiğ etin baharatlanarak ve tuzlanarak kurutulması ile yapılan bir et ürünüdür. En eski Türk yiyeceklerinden biri olan pastırma, lezzeti ve baharat aroması ile dünya mutfağında da kendine yer edinmiştir. Pastırma, konargöçer hayat tarzını benimseyen eski Türklerin etleri bozulmadan kolaylıkla taşıyabilmek için geliştirdikleri yöntemin ürünüdür.
Pastırma, dana etinin kol, but ve sırt bölümlerinden yapılmaktadır. Pastırmanın yapıldığı bölüme göre sırt, tütünlük, bonfile, kara parça ve seçme pastırma olarak beş çeşidi bulunmaktadır. En çok tüketilen pastırma çeşitlerinden biri olan seçme pastırma, dananın but etinden üretilmektedir. Diğer çeşitlerine göre biraz sert olan seçme pastırma, çiğ olarak tüketilmesinin yanı sıra yemeklere de eklenen pastırma çeşididir.
Seçme Pastırma, çiftliğimizde doğal koşullarda yetiştirilen danaların etlerinden üretilmektedir. Eşsiz lezzeti ile hayran olacağınız bu ürün, dana but etlerinin tuzlama, presleme, kurutma ve özel çemenleme gibi işlemlerden geçirilmesi ile üretilmektedir. Ardından dilimlenip özenle paketlenerek sizlere ulaştırılır. Seçme Pastırma ürünü, çemenli yapısı ile tadanlara farklı bir aroma sunuyor. Dilimli olarak satışa sunulan seçme pastırma, 120 gr’lık pratik açılan ambalajı ile mutfaklarınızda sizlere pratiklik de kazandıracak.
Ürünlerimizin gönderimi soğuk zincir bozulmadan yapıldığından dolayı iade kabul edilmemektedir.
Enerji ve Besin Öğeleri 100 g için
Enerji (kj/Kcal) 833 / 199
Yağ (g) 22,9
-Doymuş Yağ (g) 10,2
Karbonhidrat (g) 4,2
-Şekerler (g) 0
Protein (g) 35
Tuz (g) 8