Stokta

Kral Zerdeçal

25.00

Kaju Fıstıklı ve Zerdeçallı Granola

Kategoriler: ,

Açıklama

Kaju fıstığı ve zerdeçal bize yetmez dedik, baharatın dozunu artırdık:) Karabiber/kırmızı pul biber ikilisine kurutulmuş domates, fesleğen ve sarımsak ekledik, tahinle hem aromasını hem de lezzetini zenginleştirdik.. İç kabak ve ay çekirdeği ile çıtırdattık. Ortaya hem sağlıklı hem de yaramaz bir granola çıkardık.. 

 

Koruyucu veya Katkı Maddesi İçermez.  

 

Yulaf Ezmesi: Yüksek lif oranı sayesinde tok tutar, sindirim dostudur, kan şekerini dengeler.

Zerdeçal: İltihap gidericidir. Sahip olduğu antioksidan özellikten dolayı bakterilere karşı savaşır ve hücreleri korur. 

Kaju fıstığı: Kemiklerin, kasların, dokuların ve vücudun organlarının sağlıklı gelişimi için hayati önem taşıyan iyi bir magnezyum kaynağıdır.

Ay Çekirdeği :  İçeriğindeki diyet lifi sayesinde sindirim sürecini hızlandırmaya ve kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur. Yarattığı tokluk hissi sayesinde aşırı yeme isteğini bastırır.

Tahin: Omega-3 ve omega-6’nın yanı sıra iyi miktarda protein, potasyum, manganez, kalsiyum, demir, sodyum ve diyet lifi gibi faydalı yağ asitleri bakımından zengindir. İçeriğinde bulundurduğu birçok mineral sayesinde vücudumuzun bağışıklığının güçlenmesine yardımcı olur.

Kurutulmuş Domates : A, C ,B1 ve B2 vitaminlerini bulundurur, potasyum bakımından zengin bir besin kaynağıdır.

 

İÇİNDEKİLER:

Yulaf Ezmesi (%70), Tahin (Susam Ürünü), Zeytinyağı, Kaju Fıstığı (% 6), Ayçekirdeği, Domates Kurusu, İç Kabak Çekirdeği, Fesleğen, Zerdeçal (%0,3) Himalaya Tuzu, Sarımsak Tozu, Karabiber, Kırmızı Pul Biber

Alerjen Uyarısı :

Alerjenler Koyu Renk İle Yazılmıştır. Eser miktarda badem, fındık, ceviz, yer fıstığı, susam ve hardal içerebilir. Gluten içerir.