Stokta

Atomik İncir

25.00

İncirli ve Cevizli Granola

Kategori: Etiket:

Açıklama

“Atomik İncir” de hepimizin aşina olduğu iki nefis lezzeti bir araya getirdik. Sağlıklı besin deposu, kendileri küçük, marifetleri büyük kuru incir ve cevizi, tarçın ile taçlandırdık..

 

İlave şeker içermez, doğal olarak şeker içerir. Hurma Özü ile tatlandırılmıştır. Koruyucu ve katkı maddesi eklenmemiştir. Vegan Dostu. Yüksek Lif İçerir

 

İÇİNDEKİLER:

Yulaf Ezmesi (%54), Kuru İncir (%14), Hurma Özü, Ceviz (% 10), Zeytinyağı, Tarçın

Alerjen Uyarısı :

Alerjenler Koyu Renk İle Yazılmıştır. Eser miktarda badem, fındık, yer fıstığı, kaju fıstığı, susam ve hardal içerebilir. Gluten içerir.

 

Yulaf : Yüksek lif oranı sayesinde tok tutar, sindirim dostudur, kan şekerini dengeler.

 

Ceviz : Vücudun ihtiyacı olan Omega 3 yağının % 85’ini karşılar. Folik asit, E vitamini, demir, fosfor, potasyum, magnezyum, çinko ve omega 3 yağı aside bakımından zengindir. Yüksek lif sayesinde sindirimi kolaylaştırır. Aynı zamanda uzun süreli tokluk hissi verdiğinden kilo vermede etkili bir besindir. Mide asidini kontrol eder.

 

Kuru İncir: Kalsiyum bakımından çok zengindir. Bağışıklık, sindirim, sinir ve kemik sistemini destekler. İçerdiği potasyum sayesinde yüksek tansiyon riskinin yaşanmasını sağlayarak kalbi korur. Güçlü antioksidan içeriği nedeniyle vücudun gün boyu temizlenmesini destekler, böylece vücudun genç hücrelerinin sayısını artırarak yaşlanmayı geciktirir.

 

Tarçın : Anti-inflamatuar özelliğe sahip olan tarçın kötü kolestrol seviyesinin düşürerek kalp krizi, felç, yüksek tansiyon ve kan basıncının artış risklerini düşürür. Organların hücre dokularını yeniler. Sinir hücrelerinin deformasyona uğramasını engelleyerek stres ve yorgunluk ile savaşır.